امروزه نرم افزار های بسیاری برای برقراری ارتباط بین کاربران تلفن های هوشمند ، نظیر وایبر ، هایک ، ایمو ، تلگرام و ... ساخته شده است . چند مورد از مواردی که این اپلکیشن ها را محبوب ساخته است سرعت ، امنیت و کارایی هایی است که در اختیار کاربران قرار می دهد . اپلکیشن واتس آپ در سال 1392 توسط شرکت فیس بوک خریداری شد ، ابتدا این نرم افزار یک سال اول رایگان بود و از سال دوم به بعد برای هر سال کاربران 0.99 دلار باید پرداخت می کردند ، در دی ماه سال 1394 اعلام کرد که استفاده از این نرم افزار کاملا به صورت رایگان است . این اپلکیشن پیام رسان دارای سرعت مناسبی است و امنیت آن در بین دیگر برنامه های شبیه به خودش بسیار بالاست ، در مقاله امروز گروه مشاوره هیواتک قصد داریم آموزش کار با واتس اپ و تنظیمات واتس اپ اندروید را به شما دوستان عزیز ارائه بدهیم .

 

 


آموزش نصب واتس اپ

مراحل آموزش نصب واتس آپ در اندروید : 
 

- ابتدا اپلکیشن واتس آپ را از بازار و یا گوگل پلی استور دانلود کنید .
- در صورتی که هنگام نصب پیامی دریافت کردید که اجازه نصب را به شما نمیداد برای رفع مشکل مراحل زیر را انجام دهید :

1- وارد settings شوید .
2- گزینه security را انتخاب کنید .
3- گزینه unknow sources را فعال کنید .

 

 

- بعد از نصب برنامه وارد آن شوید .
- در صفحه باز شده باید شماره خود را وارد کنید . ابتدا کد کشور را وارد کنید (کد ایران 98+ است ) سپس شماره همراه خود را بدون صفر اول مانند تصویر زیر وارد کنید . 

 

 

- در صفحه جدید باز شده کد مخصوص شما را که به شماره همراه تان ازطریق sms ارسال شده است وارد کنید .
- اکنون باید برای اکانت خود نام و عکس انتخاب کنید .

 

 

- اکانت شما ساخته شد . 
 
- فضای واتس آپ دارای سه قسمت است . chats ، status ، calls . در قسمت chats میتوانید با دوستان خود چت کنید . در status میتوانید اساتوس های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید ، و در قسمت calls با دوستان خود به صورت تماس ویدئویی و یا صوتی صحبت کنید . 

 

 تنظیمات واتس اپ اندروید

برای ورد به تنظیمات واتس اپ اندروید ، مانند تصویر زیر بر روی سه نقطه بالا سمت راست اشاره کنید . سپس وارد settings شوید . منو ستینگ به شرح زیر است : 
 

 

 

Account : 

منو اکانت شامل privacy ، security ، tow-step verification ، change number ، delete my account است که هر کدام زیر شاخه ها و کارایی های خود را دارند .

 

 
privacy : اولین گزینه last seen یا همان آخرین بازدید است . که می توانید آن را بر روی everyone (همه) ، my contacts ( مخاطبین من ) و یا no body (هیچ کس ) تنظیم کنید که چه کسانی می توانند آخرین بازدید شما را ببینند . دومین گزینه profile photo است که همانند آخرین بازدید می توانید تعیین کنید که چه کسانی عکس پروفایل شما را ببینند . گزینه سوم about است ، این گزینه چیزهایی که شما در قسمت پروفایل خود درباره خود نوشته اید ، در این گزینه هم می توانید مانند اکانت و عکس پروفایل تعیین کنید که چه کسانی آن را ببینند . در گزینه چهارم هم مانند گزینه های قبلی است . گزینه پنجم live location لوکیشن هایی که شما هنگام چت با دوستان خود فرستاده اید را نشان می دهد . گزینه ششم blocked contacts است که مخاطب هایی که بلاک کردید را نشان می دهد . و گزینه آخر read receipts برای رسید خوانده شدن پیام ها است  ، در صورتی که نخواهید کسی ببیند که شما پیام ها را خوانده اید یا نه تیک این گزینه را بردارید .
 
Security : این قسمت مربوط به امنیت پیام ها و تماس های شما می شود ، در صورتی که تیک گزینه show security notifications را فعال کنید هنگامی که کد امنیتی مخاطب شما تغییر کند به شما اعلام می شود . 
 
tow-step verification : این گزینه برای امنیت بیشتر است که برای فعال سازی آن باید ابتدا گزینه ENABLE را بزنید ، در این صفحه باید یک شماره شش رقمی را وارد کنید در صفحه بعد دوباره رمز را وارد کنید در صفحه سوم باید یک آدرس ایمیل را وارد کنید که در صورت فراموشی رمز خود بتوانید آن را بازیابی کنید و در آخر تایید کنید . بعد از انجام تمام کار ها شما می توانید این حالت را غیر فعال کنید ، شماره رمز را تغییر دهید ، آدرس ایمیل وارد شده را تغییر دهید . 
 
change number : در صورتی که می خواهید اکانت واتس آپ خود را به شماره دیگری انقال دهید می توانید از این گزینه استفاده کنید . 
 
delete my account : و در آخر برای پاک کردن اکانت خود باید از این گزینه استفاده کنید .
 

chats :

 

 

منو chats شامل Enter is send ، font size ، wallpaper ، chat backup ، chat history است که هر کدام کارایی های مختلفی دارند .

Enter is send : با فعال کردن این گزینه پیام های شما هنگامی که enter کیبورد را می زنید ارسال می شود .

 

font size : این گزینه سایز متن را تعیین می کند که سه حالت small (کوچک) ، medium (متوسط) ، large (بزرگ) را دارد .

 

wallpaper : در این گزینه می توانید پیش زمینه چت های خود را تغییر دهید .

 

chat backup : این گزینه برای بکاپ گیری از چت های شماست ، می توانید برای واتس اپ خود جهت بازیابی پیام ها اکانت جیمیل تعیین کنید همچنین مشخص کنید که گوگل درایو چند وقت یک بار از اطلاعات شما بکاپ گیری کند .

 

chat history : این گزینه شامل email chat ( برای ایمیل کردن چت های خود به شخص دیگری است ) ، archive all chats (برای بایگانی پیام هاست) ، clear all chats (پاک کردن تمام پیام ها و تمام اطلاعات است) ، delete all chats (حذف همه پیام ها) .

 

Notifications :

 

 

منو notifications شامل conversation tones ، message notifications ، group notifications ، call notifications است . که هر کدام زیر شاخه و کاربرد جدا دارند .

 

conversation tones : در صورت فعال کردن این گزنه صدای دریافت و ارسال پیام برای شما فعال می شود .

 

message notifications : این منو شامل گزینه هایی برای تنظیم کردن صدای چت است .

 

group notifications : این منو شامل تنظیمات صدا برای گروه های شماست ، به عنوان مثال در گزینه light می توانید تعیین کنید که چراغ اعلان پیام برای گروه های شما به رنگ بنفش ، زر ، سبز ، قزمر و یا ... شود .

 

call notifications : این منو شامل تنظیمات صدا برای تماس های صوتی و ویدئویی شما است .

 

Data and storage usage :

 

 

این منو شامل network usage ، storage usage ، media auto-download ، call settings است .

 

network usage : این قسمت اطلاعات مصرف اینترنت را نمایش می دهد .

 

storage usage : در این قسمت مقدار فضایی که برای هر کانتکت مصرف شده است را نمایش می دهد .

 

media auto-download : این منو شامل تنظیمات دانلود خودکار فایل های ارسالی از مخاطبین است که در سه حالت تنظیم می شود ، هنگام استفاده از اینترنت تلفن همراه ، هنگام استفاده از وای فای ، و در حالت عادی بدون اینترنت .

 

call settings : در صورت فعال سازی این گزینه مصرف دیتا شما در هنگام تماس کاهش پیدا می کند .

 

Contacts :

 

 

این منو شامل invite a frind ، show all contacts است .

 

invite a frind : این گزینه برای دعوت دوستان خود به واتس اپ است که از طریق sms لینک دانلود نرم افزار واتس اپ برای دوستان شما فرستاده می شود .

 

show all contacts : در صورت فعال سازی این گزینه تمام مخاطبین شما نمایش داده می شوند .

 


منبع : آموزش کار با واتس اپ ( Whatsapp )هیواتک , سامانه مشاوره هیواتک , رفع مشکلات رایانه , رفع مشکلات موبایل , رفع مشکلات اینترنت , پاسخگویی به سوالات کامپیوتری , پاسخگویی به سوالات رایانه ای , پاسخگویی به مشکلات رایانه ای , سامانه رایانه کمک هیواتک , رایانه کمک هیواتک , رایانه کمک تلفنی , مشاوره خرید موبایل , رفع مشکلات کامپیوتری , مشکلات کامپیوتری تلفنی , مشاوره خرید لپ تاپ , معرفی پیام رسان تلگرام و نحوه عضویت , خاموش شدن چراغ اینترنت مودم و قطع و وصل شدن اینترنت , روش های پاکسازی فایل های اضافی اندروید , معرفی شبکه اجتماعی اینستاگرام و عضویت , علت وصل نشدن کامپیوتر به اینترنت در ویندوز 7 , رفع مشکل دانلود نکردن در گوشی ها , آموزش کار با واتس اپ , آموزش کار با whatsapp , آموزش نصب واتس اپ , تنظیمات واتس اپ , اموزش تنظیمات واتس اپ , تنظیمات واتس اپ اندروید , اموزش کار با whatsapp ,

[ بازدید : 8 ]