گاهی ممکن است در نوشتن پایان نامه یا پروژه های خود نیاز به عمودی کردن نوشته در جدول ورد داشته باشید و یا بعد از رسم و نوشتن مطالب داخل جدول نیاز به عمودی کردن جدول در ورد داشته باشید . در مقاله امروز گروه مشاوره هیواتک قصد داریم به شما آموزش عمودی نوشتن در جدول و عمودی کردن جدول در ورد را بدهیم . همچنین مطالعه مقاله عمودی نوشتن در ورد را به شما دوستان عزیز توصیه می کنیم .

 


آموزش عمودی نوشتن در جدول

مراحل رسم جدول :
- به تب insert بروید .
- روی زیر شاخه tables کلیک کنید .
- در پنجره باز شده تعداد سلول های جدول را مشخص کنید .

 

بعد از رسم جدول برای عمودی نوشتن در جدول مراحل زیر را انجام دهید :
- وارد تب insert شوید .

 


- از زیر شاخه text گزینه text Box را انتخاب کنید .

 

 


- در پنجره باز شده ، پایین پنجره ، بر روی گزینه Drw text box کلیک کنید .

 


- موس شما یک علامت مثبت است که می توانید با آن قسمتی از جدول را که می خواهید به صورت عمودی در آن بنویسید انتخاب کنید .

- به تب format بروید و از زیر شاخه text Direction  نوع عمودی نوشتن متن خود را انتخاب کنید .

 

 

- بعد از نوشتن متن مورد نظر ، برای پاک کردن حاشیه متن خود ، بر روی حاشیه راست کلیک کرده سپس بر روی گزینه outline کلیک کنید .
- در آخر گزینه no outline را انتخاب کنید .

 

 
 عمودی کردن جدول در ورد

بعضی از مواقع جدول خود را رسم کرده اید و مطالب مورد نظر را در آن نوشته اید اما نیاز دارید که آن را به صورت عمودی دربیاورید . اما در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که جدول را تبدیل به عکس کرده و آن را 90 درجه بچرخانید تا به صورت عمودی شود . برای انجام عمودی کردن جدول در ورد مراحل زیر را طی کنید :
- ابتدا جدول مورد نظر را رسم کرده و مطالب خود را در آن بنویسید .
- در گوشه جدول یک مربع وجود دارد که با حرکت موس روی جدول ظاهر می شود ، موس خود را روی آن برده و با توجه به تصویر راست کلیک کنید .
- گزینه cut را انتخاب کنید .

 


- تب home را انتخاب کنید .
- بر روی گزینه paste کلیک کرده و گزینه paste special را انتخاب کنید .

 


- یک پنجره جدید باز می شود ، گزینه (Picture (Enhanced Metafile را انتخاب کرده و بر روی ok کلیک کنید .
- اکنون می توانید با فلش بالای جدول ، آن را به صورت عمودی دربیاورید .

 

 
منبع  : عمودی کردن نوشته در جدول وردهیواتک , سامانه مشاوره هیواتک , رفع مشکلات رایانه , رفع مشکلات موبایل , رفع مشکلات اینترنت , پاسخگویی به سوالات کامپیوتری , پاسخگویی به سوالات رایانه ای , پاسخگویی به مشکلات رایانه ای , سامانه رایانه کمک هیواتک , رایانه کمک هیواتک , رایانه کمک تلفنی , مشاوره خرید موبایل , رفع مشکلات کامپیوتری , مشکلات کامپیوتری تلفنی , مشاوره خرید لپ تاپ , معرفی پیام رسان تلگرام و نحوه عضویت , خاموش شدن چراغ اینترنت مودم و قطع و وصل شدن اینترنت , روش های پاکسازی فایل های اضافی اندروید , معرفی شبکه اجتماعی اینستاگرام و عضویت , علت وصل نشدن کامپیوتر به اینترنت در ویندوز 7 , رفع مشکل دانلود نکردن در گوشی ها , چگونه آیفون را ریست فکتوری کنیم , علائم سوختن کارت گرافیک کامپیوتر , از بین بردن ویروس شورت کات در ویندوز , وقتی آیفون هنگ میکند چه باید کرد؟ , راهنمای اتصال گوشی موبایل به تلویزیون , معرفی پیام رسان گوگل الو ویژگی های آن , رفع مشکل ورود به اینستاگرام , اتصال به کامپیوتر دیگران از طریق اینترنت , بررسی و رفع مشکل نصب زاپیا برای ویندوز , مزیت ویندوز فون نسبت به اندروید , چگونه تیک دوم تلگرام را برداریم؟ , حالت روح تلگرام چیست؟  , رفع مشکل باز نشدن عکس در اینستاگرام , علت قطع شدن وای فای مودم چیست ؟ , ترفندهایی برای مدیریت کانال تلگرام  , چگونه دو اکانت تلگرام در یک گوشی داشته باشیم  , مدیریت کانال تلگرام در کامپیوتر چگونه است  آموزش کار با بومرنگ اینستاگرام در آیفون , نحوه پیدا کردن کانال تلگرام ,عمودی کردن نوشته در جدول ورد , نوشتن عمودی در جدول ورد , آموزش عمودی نوشتن در جدول , عمودي كردن جدول در ورد ,

[ بازدید : 9 ]